| Brand Name: | BOE |
| Model Number: | DV430FHM-NN1 |
| MOQ: | 10pcs |
| Price: | Negotiation |
| Payment Terms: | T/T,W,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability: | 3000pcs per week |
| Brand | BOE |
| Model | DV430FHM-NN1 |
| Diagonal Size | 43" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 1920(RGB)×1080 (FHD) |
| Active Area | 940.896 × 529.254 mm |
| Outline Dimensions | 961.7 × 550.1 × 27.7 mm |
| Luminance | 400 cd/m² (Typical) |
| Contrast Ratio | 1200:1 (Typical) |
| Response Time | 8 ms (G to G, Typical) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (CR≥10) |
| Color Support | 16.7M colors, 72% NTSC |
| Interface | LVDS (2 ch, 8-bit), 51 pins |
| Power Supply | 12.0V (Typical) |
| Weight | 8.36 kg (Typical) |
| Operating Temperature | 0°C to 50°C |
| Storage Temperature | -20°C to 60°C |