| Brand Name: | BOE |
| Model Number: | HV320FHB-N2 |
| MOQ: | 10pcs |
| Price: | Negotiation |
| Payment Terms: | T/T,W,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability: | 3000pcs per week |
| Brand | BOE |
| Model P/N | HV320FHB-N02 |
| Diagonal Size | 32.0" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, CELL, FOB |
| Resolution | 1920(RGB)*1080 (FHD), 69 PPI |
| Active Area | 698.4(W)*392.85(H) mm |
| Outline Size | 708.4(W)*405.4(H)*1.36(D) mm |
| Surface Treatment | Antiglare (Haze 1%), Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 1200:1 (Typ.) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Display Mode | ADSDS, Normally Black, Transmissive |
| Response Time | 8ms (Typ.)(G to G) |
| Display Colors | 16.7M (72% NTSC) |
| Frequency | 75Hz |
| Driver IC | COF Built-in 6 source chips |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit), 51 pins Connector |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
| Panel Weight | 850g (Typ.) |
| Operating Temperature | 0 ~ 60°C |
| Storage Temperature | -20 ~ 60°C |