| Brand Name: | NEC |
| Model Number: | NL8048BC19-02C |
| MOQ: | 10pcs |
| Price: | Negotiation |
| Payment Terms: | T/T,W,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability: | 3000pcs per week |
| Display Size | 7.0 inches diagonal |
| Resolution | 800 * 480 pixels |
| Pixel Density | 133 PPI |
| Brightness | 550 cd/m² |
| Interface | 20-pin connector |
| Backlight | WLED (integrated system) |
| Operating Temperature | -20°C to 70°C |
| Storage Temperature | -30°C to 80°C |
| Vibration Resistance | 2.0G (19.6 m/s²) |