| Brand Name: | hitachi |
| Model Number: | SP14Q006 |
| MOQ: | 10pcs |
| Price: | Negotiation |
| Payment Terms: | T/T,W,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability: | 3000pcs per week |
| Brand | KOE |
| Model Number | SP14Q006 |
| Diagonal Size | 5.7 inches |
| Panel Type | FSTN-LCD, LCM |
| Resolution | 320*240 (QVGA), 70PPI |
| Active Area | 115.185mm * 86.385mm |
| Brightness | 150 cd/m² (Typical) |
| Contrast Ratio | 25:1 (Typical) |
| Display Colors | Monochrome |
| Backlight | WLED, 40K hours lifespan |
| Signal Interface | Parallel Data (1ch, 4-bit), 14 pins FPC |
| Input Voltage | 3.3V/5.0V (Typical) |
| Operating Temperature | -20°C to 70°C |
| Storage Temperature | -30°C to 80°C |
| Vibration Resistance | 1.2G (11.76 m/s²) |
| Outline Size | 167mm * 109mm * 10mm |
| Bezel Opening | 122.0mm * 92.0mm |
| Surface Treatment | Antiglare, Matte |
| Display Mode | STN, Black/White mode, Transmissive |
| Best Viewing Direction | 6 o'clock |
| Response Time | 336ms/148ms (Typical, Tr/Td) |
| Refresh Frequency | 75Hz |
| Touch Screen | Without touch screen |