| Brand Name: | AUO |
| Model Number: | G133HAN01.1 |
| MOQ: | 10pcs |
| Price: | Negotiation |
| Payment Terms: | T/T,W,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability: | 3000pcs per week |
| Brand | AUO |
| Model | G133HAN01.1 |
| Diagonal Size | 13.3 inches |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 1920(RGB)*1080 (FHD) |
| Pixel Density | 166 PPI |
| Active Area | 293.472*165.078 mm |
| Brightness | 400 cd/m² (Typical) |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typical) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (CR≥10) |
| Response Time | 25 ms (Typical) |
| Interface | LVDS (2 ch, 8-bit), 30-pin connector |
| Power Supply | 3.3V (Typical) |
| Operating Temperature | -20°C to 70°C |
| Storage Temperature | -20°C to 70°C |
| Weight | 500g (Maximum) |