| Brand Name: | AUO |
| Model Number: | G156XW01 V2 |
| MOQ: | 10PCS |
| Price: | Negotiation |
| Payment Terms: | T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability: | 30K pcs per month |
| Panel Model | G156XW01 V2 |
| Panel Size | 15.6 inches |
| Resolution | 1366(RGB)*768 (WXGA) |
| Display Area | 344.232*193.536 mm |
| Brightness | 400 cd/m² (Typ.), 500 cd/m² (Max.) |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Viewing Angle | 85/85/80/80 (Left/Right/Up/Down) |
| Response Time | 6/2 ms (Typ.) |
| Display Colors | 16.2 million (70% NTSC) |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit), 30 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typical) |
| Operating Temperature | 0°C to 60°C |
| Storage Temperature | -20°C to 60°C |
| Vibration Resistance | 1.5G (14.7 m/s²) |
| Application | Industrial |