| Brand Name: | Powertip |
| Model Number: | PH320240T-006-IP4Q |
| MOQ: | 10pcs |
| Price: | Negotiation |
| Payment Terms: | T/T,W,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability: | 3000pcs per week |
| Panel Brand | Powertip |
| Panel Model | PH320240T-006-IP4Q |
| Panel Size | 3.5" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 320(RGB)×240, QVGA, 115PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Display Area | 70.08(W)×52.56(H) mm |
| Outline Size | 76.9(W)×63.9(H) mm |
| Brightness | 190 cd/m² (Typical) |
| Viewing Angle | 50/50/45/50 (Typical, CR≥10) |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Best View Direction | 6 o'clock |
| Response Time | 35 ms |
| Display Colors | 65K |
| Backlight | 6S1P WLED, Without Driver |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Touch Screen | Without |
| Signal Interface | YUV (8-bit), 30 pins FPC |
| Operating Temperature | -20°C to 70°C |
| Storage Temperature | -30°C to 80°C |