| Brand Name: | cpt |
| Model Number: | CLAA150XQ01CW |
| MOQ: | 10pcs |
| Price: | Negotiation |
| Payment Terms: | T/T,W,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability: | 3000pcs per week |
| Panel Brand | CPT | Panel Model | CLAA150XQ01CW |
|---|---|---|---|
| Panel Size | 15.0" | Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 1024(RGB)*768, XGA, 85PPI | Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Display Area | 304.128(W)*228.096(H) mm | Bezel Opening | 307.4(W)*231.3(H) mm |
| Outline Size | 326.5(W)*253.5(H)*11.5(D) mm | Surface | Hard coating (3H) |
| Brightness | 450 cd/m² (Typ.) | Contrast Ratio | 700:1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle | 80/80/70/70 (Typ.)(CR≥10) | Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Best View on | 6 o'clock | Response Time | 10/15 (Typ.)(Tr/Td) |
| Display Colors | 16.7M 63% NTSC | Lamp Type | 8S2P WLED, 70K hours, With LED Driver |
| Frequency | 60Hz | Touch Screen | Without |
| Weight | 870g (Typ.) | Application | Industrial |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit), 20 pins Connector |
|---|---|
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
| Operating Temperature | -30 ~ 80 °C |
| Storage Temperature | -30 ~ 80 °C |