| Brand Name: | auo |
| Model Number: | G057QN01 V2 |
| MOQ: | 10pcs |
| Price: | Negotiation |
| Payment Terms: | T/T,W,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability: | 3000pcs per week |
| Panel Brand | AUO |
| Panel Model | G057QN01 V2 |
| Panel Size | 5.7" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 320(RGB)*240, QVGA, 70PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Display Area | 115.2(W)*86.4(H) mm |
| Bezel Opening | 118.2(W)*89.4(H) mm |
| Outline Size | 144(W)*104.6(H)*12.8(D) mm |
| Surface Treatment | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Brightness | 800 cd/m² (Typical) |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typical) |
| Viewing Angle | 80/80/70/70 (Typical, CR≥10) |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Best View Direction | 12 o'clock |
| Response Time | 15/10 ms (Typical, Tr/Td) |
| Display Colors | 262K, 50% NTSC |
| Backlight Type | WLED, 50K hours, With LED Driver |
| Refresh Frequency | 60Hz |
| Touch Screen | Without |
| Panel Weight | 150/165g (Typical/Maximum) |
| Signal Interface | CMOS (1 ch, 6-bit), 33 pins Connector |
| Input Voltage | 3.3V (Typical) |
| Operating Temperature | -30°C to 85°C |
| Storage Temperature | -30°C to 85°C |