| Brand Name: | BOE |
| Model Number: | HM150X01-N01 |
| MOQ: | 10pcs |
| Price: | Negotiation |
| Payment Terms: | T/T,W,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability: | 3000pcs per week |
| Panel Brand | BOE |
| Panel Model | HM150X01-N01 |
| Panel Size | 15.0" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 1024(RGB)*768, XGA, 85PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Display Area | 304.128(W)*228.096(H) mm |
| Outline Size | 326.5(W)*253.5(H) mm |
| Surface Treatment | Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H) |
| Brightness | 350 cd/m² (Typical) |
| Contrast Ratio | 700:1 (Typical) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typical, CR≥10) |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Response Time | 8ms (Typical, Tr+Td) |
| Display Colors | 262K/16.2M, 60% NTSC |
| Backlight Type | WLED, 50K hours lifespan, With LED Driver |
| Refresh Frequency | 60Hz |
| Touch Screen | Without |
| Panel Weight | 850g (Typical) |
| Signal Interface | LVDS (1 channel, 6/8-bit), 20 pins Connector |
| Input Voltage | 3.3V (Typical) |
| Operating Temperature | -20°C to 70°C |
| Storage Temperature | -20°C to 70°C |