| Brand Name: | Hannstar |
| Model Number: | HSD104IXN1-A00 |
| MOQ: | 10pcs |
| Price: | Negotiation |
| Payment Terms: | T/T,W,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability: | 3000pcs per week |
| Panel Brand | HannStar |
| Panel Model | HSD104IXN1-A00 |
| Panel Size | 10.4 inches |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 1024(RGB)*768 (XGA) |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Display Area | 211.2mm * 158.4mm |
| Bezel Opening | 213.2mm * 160.4mm |
| Outline Size | 236mm * 174.3mm * 7mm |
| Surface Treatment | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Brightness | 600 cd/m² (Typical) |
| Contrast Ratio | 900:1 (Typical) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (CR≥10) |
| Display Mode | IPS Pro, Normally Black, Transmissive |
| Best View | Symmetry |
| Response Time | 30ms (Typical, Tr+Td) |
| Display Colors | 262K/16.2M, 70% NTSC |
| Backlight | 4S8P WLED, 30K hours, Without Driver |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Touch Screen | Without |
| Panel Weight | 316g (Typical) |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6/8-bit), 60 pins, FPC |
| Input Voltage | 3.3/12.1/23/10V (DVDD/AVDD/VGH/VGL) |
| Operating Temperature | -20°C to 70°C |
| Storage Temperature | -30°C to 80°C |