| Brand Name: | LG |
| Model Number: | LB121S03-TL05 |
| MOQ: | 10pcs |
| Price: | Negotiation |
| Payment Terms: | T/T,W,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability: | 3000pcs per week |
| Panel Brand | LG Display |
|---|---|
| Panel Size | 12.1" |
| Resolution | 800(RGB)*600 (SVGA) |
| Display Area | 246*184.5 mm |
| Outline Size | 276*209*9.5 mm |
| Brightness | 450 cd/m² (Typ.) |
| Viewing Angle | 70/70/55/65 (CR≥10) |
|---|---|
| Display Colors | 262K/16.7M |
| Contrast Ratio | 600:1 (Typ.) |
| Response Time | 10/20 ms (Tr/Td) |
| Frequency | 60Hz |
| Weight | 515/530g (Typ./Max.) |
| Panel Model | LB121S03-TL05 |
|---|---|
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Surface | Antiglare |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Lamp Type | WLED, 50K hours, With LED Driver |
| Touch Screen | Without |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6/8-bit), 30 pins, Connector |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
| Operating Temperature | -20 ~ 70 °C |
| Storage Temperature | -30 ~ 80 °C |