| Brand Name: | innolux |
| Model Number: | G150XNE-L01 |
| MOQ: | 10pcs |
| Price: | Negotiation |
| Payment Terms: | T/T,W,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability: | 3000pcs per week |
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Panel Brand & Model | Innolux G150XNE-L01 |
| Panel Size | 15.0 inches |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 1024(RGB)*768 (XGA) |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Display Area | 304.128mm * 228.096mm |
| Bezel Opening | 307.4mm * 231.3mm |
| Outline Dimensions | 326.5mm * 253.5mm * 9.6mm |
| Surface Treatment | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Brightness | 500 cd/m² (Typical) |
| Contrast Ratio | 2500:1 (Typical) |
| Viewing Angle | 88/88/88/88 (CR≥10) |
| Display Mode | NPVA, Normally Black, Transmissive |
| Best View | Symmetry |
| Response Time | 13/5 ms (Tr/Td, Typical) |
| Display Colors | 262K/16.7M, 72% CIE1931 |
| Backlight | WLED, 70K hours lifespan, With LED Driver |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Touch Screen | Without |
| Panel Weight | 0.97kg (Typical) / 1.00kg (Maximum) |