| Brand Name: | LG |
| Model Number: | LC320DXY-SHAA |
| MOQ: | 10pcs |
| Price: | Negotiation |
| Payment Terms: | T/T,W,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability: | 3000pcs per week |
| Manufacturer | LG Display |
| Model Name | LC320DXY-SHAA |
| Screen Size | 31.5 inch |
| Screen Type | CELL, a-Si TFT-LCD |
| Resolution | 1366(RGB)*768 (WXGA) |
| Pixel Arrangement | RGB Vertical Stripe |
| Active Area | 697.685 * 392.256 mm (H*V) |
| Outline Dimensions | 715 * 411 * 1.3 mm (H*V*D) |
| Surface Treatment | Antiglare (Haze 3%), Hard coating (2H) |
| Brightness | 400 cd/m² |
| Contrast Ratio | 1200:1 (Typical) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Min.)(CR≥10) |
| Response Time | 7 ms (Typical, G to G) |
| Display Mode | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Color Depth | 16.7 Million Colors |
| Backlight | No Backlight |
| Weight | 0.86/0.91 kg (Typical/Maximum) |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Touchscreen | Without Touchscreen |
| Signal Type | LVDS (1 ch, 8-bit), Connector, 30 pins |
| Voltage Supply | 12.0V (Typical) |
| Operating Temperature | 0 ~ 50 °C |
| Storage Temperature | -20 ~ 60 °C |