| Brand Name: | Innolux |
| Model Number: | EJ101IA-01G |
| MOQ: | 10pcs |
| Price: | Negotiation |
| Payment Terms: | T/T,W,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability: | 3000pcs per week |
| Model Number | EJ101IA-01G |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 1280(RGB)*800 (WXGA) |
| Pixel Density | 149 PPI |
| Active Area | 216.96*135.6 mm |
| Outline Dimensions | 229.46*149.1*4.66 mm |
| Luminance | 550 cd/m² (Typical) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typical) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Left/Right/Up/Down) |
| Response Time | 10/15 ms (Tr/Td) |
| Color Depth | 16.7 million colors |
| Color Gamut | 50% NTSC |
| Interface | LVDS (1 channel, 8-bit) |
| Connector | 40-pin |
| Operating Temperature | -10°C to 60°C |
| Storage Temperature | -20°C to 70°C |
| Weight | 183g (Typical) |