| Brand Name: | BOE |
| Model Number: | NE160WUM-N61 |
| MOQ: | 10pcs |
| Price: | Negotiation |
| Payment Terms: | T/T,W,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability: | 3000pcs per week |
| Brand | BOE |
| Model Number | NE160WUM-N61 |
| Panel Type | Oxide TFT-LCD, LCM |
| Active Area | 344.68 * 215.42 mm (W*H) |
| Outline Dimensions | 350.38 * 226.17 * 4.6 mm (H*V*D) |
| Response Time | 30 ms (Typical, Tr+Td) |
| Backlight System | 11S6P WLED, 15,000 hours lifespan |
| Operating Voltage | 3.3V (Typical) |
| Operating Temperature | 0°C to 50°C |
| Storage Temperature | -20°C to 60°C |
| Vibration Resistance | 1.5G (14.7 m/s²) maximum |