| Brand Name: | BOE |
| Model Number: | MV238FHM-NF1 |
| MOQ: | 10pcs |
| Price: | Negotiation |
| Payment Terms: | T/T,W,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability: | 3000pcs per week |
| Manufacturer | BOE |
| Model Name | MV238FHM-NF1 |
| Screen Size | 23.8 inch |
| Screen Type | LCM, a-Si TFT-LCD |
| Resolution | 1920(RGB)*1080 (FHD) 92PPI |
| Active Area | 527.04 * 296.46 mm (H*V) |
| Outline Dimensions | 535 * 313 * 13.7 mm (H*V*D) |
| Luminance | 350 cd/m² (Typical) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typical) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (CR≥10) |
| Response Time | 5 ms (G to G, Typical) |
| Color Depth | 16.7M colors, 100% sRGB |
| Refresh Rate | 167Hz |
| Backlight | 20S4P WLED, 30K hours, No Driver |
| Signal Interface | LVDS (4 ch, 8-bit), 92-pin connector |
| Operating Voltage | 5.0V (Typical) |
| Operating Temperature | 0°C to 50°C |
| Storage Temperature | -20°C to 60°C |
| Weight | 2.20 kg (Typical) |
| Surface Treatment | Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H) |