| Brand Name: | auo |
| Model Number: | M190PW01 V8 |
| MOQ: | 10pcs |
| Price: | Negotiation |
| Payment Terms: | T/T,W,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability: | 3000pcs per week |
| Panel Brand | AUO |
| Panel Model | M190PW01 V8 |
| Panel Size | 19.0" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 1440(RGB)*900, WXGA+, 89PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Display Area | 408.24(W)*255.15(H) mm |
| Bezel Opening | 412.24(W)*259.15(H) mm |
| Outline Size | 428(W)*278(H)*10.8(D) mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Brightness | 250 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle | 85/85/80/80 (Typ.)(CR≥10) |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Response Time | 3.6/1.4 (Typ.)(Tr/Td) |
| Display Colors | 16.7M 72% NTSC |
| Lamp Type | 13S4P WLED, 30K hours, Without Driver |
| Frequency | 60Hz |
| Touch Screen | Without |
| Panel Weight | 1.45Kgs (Typ.) |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit), 30 pins Connector |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
| Operating Temperature | 0 ~ 50 °C |
| Storage Temperature | -20 ~ 60 °C |