| Brand Name: | AUO |
| Model Number: | M270DTN01.3 |
| MOQ: | 10pcs |
| Price: | Negotiation |
| Payment Terms: | Western Union,MoneyGram,T/T |
| Supply Ability: | 20000pcs per week |
| Specification | Details |
|---|---|
| Panel Brand | AUO |
| Panel Size | 27.0" |
| Resolution | 2560(RGB)*1440 (Quad-HD, 108 PPI) |
| Display Area | 596.736(W)*335.664(H) mm |
| Outline Size | 608.8(W)*354.66(H)*15.08(D) mm |
| Brightness | 350 cd/m² (Typical) |
| Viewing Angle | 85/85/80/80 (Typical, CR≥10) |
| Display Colors | 16.7M, 98% sRGB |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Weight | 2.39 kg (Typical) |
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Panel Model | M270DTN01.3 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Surface Treatment | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typical) |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Response Time | 3.5/1.5 (Typical)(Tr/Td) |
| Backlight System | 18S4P WLED, 30K hours, Without Driver |
| Touch Screen | Without |
| Signal Interface | LVDS (8 ch, 8-bit), 130 pins Connector |
| Input Voltage | 12.0V (Typical) |
| Operating Temperature | 0 ~ 50 °C |
| Storage Temperature | -20 ~ 60 °C |