| Brand Name: | samsung |
| Model Number: | LTM238HL01 |
| MOQ: | 10pcs |
| Price: | Negotiation |
| Payment Terms: | T/T,W,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability: | 3000pcs per week |
| Panel Brand | SAMSUNG | Panel Model | LTM238HL01 |
|---|---|---|---|
| Panel Size | 23.8" | Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 1920(RGB)*1080 (FHD) | Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Display Area | 527.04(W)*296.46(H) mm | Bezel Opening | - |
| Outline Size | 534.64(W)*312.76(H)*12.7(D) mm | Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Brightness | 250 cd/m² (Typ.) | Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) | Display Mode | PLS, Normally Black, Transmissive |
| Best View on | Symmetry | Response Time | 14ms (Typ.)(G to G) |
| Display Colors | 16.7M 72% NTSC | Lamp Type | 4 strings WLED, 40K hours, Without Driver |
| Frequency | 60Hz | Touch Screen | Without |
| Weight | 2.34Kgs (Max.) | Application | Desktop Monitor |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit), 30 pins Connector |
|---|---|
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
| Operating Temperature | 0 ~ 50 °C |
| Storage Temperature | -20 ~ 60 °C |