| Brand Name: | Innolux |
| Model Number: | LW700AT9009 |
| MOQ: | 10pcs |
| Price: | Negotiation |
| Payment Terms: | T/T,W,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability: | 3000pcs per week |
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | Chi Hsin |
| Diagonal Size | 7.0 inch |
| Pixel Format | 800(RGB)×480 [WVGA] |
| Active Area | 152.4(H)×91.44(V) mm |
| Luminance | 250 cd/m² (Typ.) |
| View Direction | 6 o'clock |
| Viewing Angle | 70/70/60/70 (Typ.)(CR≥10) |
| Support Color | 16.7M 45% NTSC |
| Weight | 122g |
| Frame Rate | 60Hz |
| Model | LW700AT9009 |
| Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Configuration | RGB Vertical Stripe |
| Outline Dimensions | 165(H)×104.4(V)×5.5(D) mm |
| Treatment | Antiglare |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) (TM) |
| Response Time | 5/15 (Typ.)(Tr/Td) |
| Operating Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Light Source | WLED [3S5P], 20K hours, W/O Driver |
| Touch Panel | Without |
| Interface Type | 60 pins TTL (1 ch, 8-bit), FPC |
| Power Supply | 3.3/12.0/18.0/-7.0V (Typ.)(Vcc/AVDD/VGH/VGL) |
| Environment | Operating Temperature: -20 ~ 70°C Storage Temperature: -30 ~ 80°C |